Sportovní areál Orlová-Lutyně

Tenisové kurty jsou součásti komplexu sportovního areálu v Orlové-Lutyni.

Návštěvníkům je k dispozici 8 upravených antukových kurtů. Občerstvit se je možno přímo v tenisovém areálu nebo v nedaleké restauraci Slávia.

Kurty využívá, především k tréninkům a v době turnajů orlovský tenisový klub, ale v neposlední řadě přicházejí i občané, kteří hrají tenis rekreačně.

Od roku 2007 jsou veřejnosti k dispozici dvě přetlakové nafukovací haly se dvěma antukovými kurty. Tenis se v areálu hraje celoročně !

nafukovací hala

 

Zimní stadion je sportovní stánek nacházející se v komplexu sportovního areálu v Orlové-Lutyni. Je dominantní stavbou celého areálu a jeho historie sahá až do roku 1972, kdy byl zahájen provoz.

V roce 1986 byl zimní stadion zastřešený. Rekonstrukcí a modernizací ale prošla i strojovna a zázemí ZS. Zamezilo se tak mnoha problémům souvisejících s odkrytou ledovou plochou a zároveň to do útrob ZS přilákalo více návštěvníků. Od této doby dochází především k postupné modernizaci strojní části stadionu.

sta

V době hokejových utkání, soustředění, veřejného bruslení a jiných akcí jsou dle potřeby otevřeny dva bufety, které jsou umístěny v těsné blízkosti ledové plochy.

Zimní stadion je využíván orlovským hokejovým klubem a v poslední době i velice úspěšným krasobruslařským oddílem. Samozřejmostí je využití ZS občany Orlové a blízkého okolí k bruslení veřejnosti nebo k pronájmu ledové plochy.

Od roku 2002, kdy byl zrekonstruován Hotel Sport, z jehož restaurace můžete přímo sledovat sportovní dění na ledové ploše, využívá zimní stadion čím dál více návštěvníků z okolních regionů a zahraničí. Každoročně se u nás pořádají letní sportovní soustředění pro hokejisty a krasobruslaře.

 

Fotbalové hřiště s umělým povrchem je součástí komplexu sportovního areálu v Orlové – Lutyni.

Rekonstrukce škvárového hřiště byla realizována Městem Orlová za přispění finančních prostředků z Evropské unie. Fotbalové hřiště s umělou trávou bylo vybudováno v rámci projektu „V kopačkách si plním sny“ a provoz byl zahájen v září 2009.

Výstup projektu

  • Rekonstruované hřiště má rozměry 106 x 66 m a je pokryto sportovním umělým trávníkem III.generace certifikovaným dle pravidel ČMFS.
  • Kolem hřiště je vybudováno oplocení v délce 300 m a ochranné sítě za brankami v délce 2 x 50 m a výšce 5 m. Fotbalové hřiště je vybaveno zastřešenými střídačkami a světelným ukazatelem.
  • Hřiště má umělé osvětlení na 6 sloupech výšky 16 m se 14 osvětlovacími tělesy.
  • Záměrem je podpora sportovních a volnočasových aktivit ve městě a rozšíření členské základny Fotbalového klubu FK Slavia Orlová – Lutyně.

Primární cílovou skupinou jsou členové fotbalového klubu FK Slavia. Sekundární cílovou skupinou jsou členové ostatních sportovních klubů a školních zařízení působících ve městě, kteří si mohou hřiště pronajmout na základě písemné objednávky. Zbylé volné provozní hodiny hřiště dle harmonogramu jsou nabízeny k pronájmu po dohodě s provozovatelem hřiště a za ceny uvedené v ceníku.

hř

http://www.smo-orlova.cz/

Napsat komentář